news

NecronomiconRecenzeArt

 

Box of Crazy, Skříňka blázna? Ani náhodou

adsafU popelnic se dá najít hodně věcí, většinu z nich si ale snažíme vymazat z paměti ihned po objevení. Dan Wickham si podle příběhu, který kolem nálezu panuje, také liboval v popelnicovém harvestingu. Vážně se tam občas dají najít super věci, třeba odpadkový koš, kterému chybí dno, košile s vyšitými sigiliemi nebo kaktusy.
U jedné takové popelnice našel skřínku, která však neobsahovala dibbuka, jak by se dalo čekat, ale haldu, na první pohled, zajímavých nákresů a textů. Naštěstí si nález nenechal pro sebe a celou sbírku postnul na Reddit. Mísí se zde nákresy nějakých součástek do lokomotiv se studiemi andělů a pro lovce UFO i detailní a mnohavrstvé nákresy Ezekielova kola.
Ten, kdo skříňku zanechal svému osudu byl očividně touto biblickou událostí značně fascinován a spojoval ji s některými vynálezy dějin, dosti trefně řekl bych, ale k tomu se ještě vrátím. Očividně jej jistá událost, podobná Ezechilově líčení kontaktu s Bohem, dovedla k přesvědčení, že zažil to samé. Nejen to, dle této události i vytvořil patenty, které (nejsem inženýr, takže mě když tak opravte) vypadají jako sofistikovaná ložiska.
A co že to bylo za událost, která tajemného autora tolik poznamenala? Na jednom z listů je datum 1977 a něco, co vypadá, jako obrácená pyramida, kolem které krouží Ezekieolovo kolo a vnitřkem se
To, co autor nakreslil, je St. Petersburg Pier, postavený 1973. Hledači pravdy věří, že to co viděl, byla lazer show, kterou zde předváděl umělec Rockne Krebs. 7. června 1977, datum v poznámkách autora hovoří o tornádu, které se prý toho času opravdu nad oblastí prohánělo. Na tom je zarážejících hned několik věcí. Pokud je to pravda, tak obyvatelé St. Petersburgu jsou opravdu hardcore, protože je od pařby s laseromety neodradí ani blížící se tornádo.
Lazerová technologie v té době byla nová, opravdu mohla vykouzlit v mysli obyvatel Andělský zástup s božím kočárem? V kombinaci s tornádem určitě, ale i kdyby ano a celé to byl jen omyl, poukazuje to na jednu věc. Ezekielovo kolo je inspirací pro inženýry nejspíš od nepaměti a pokud technologicky sofistikovaná high-tech laserová show lidem připomíná biblické setkání s božím kočárem, tak co sakra opravdu viděl Ezekiel? Jak pravil Arthur C. Clark, každý, kdo jednou za čas pohlédne na hvězdy, musí vidět UFO. Kolikrát je to planý poplach, jasná hvězda, lampion (v dnešní době velmi častý), letadlo, ale někdy, někdy to je něco jiného, něco co není z tohoto světa.
Co bylo opravdu Ezekielovo kolo se asi nedozvíme nikdy, ale jak autor ve své záplavě vizí, které vtiskl na papír, poukazuje, stálo nejspíš i u vzniku prvních lokomotiv. Nejen to, jeden inženýr z NASA prohlásil, že design prvních raket, které byly schopné dostat se do vesmíru, vnikl když se mu zdálo o Ezekielově kolu. V naší kolektivní paměti, jako by bylo pohřbeno něco, co ovlivňuje naši technologii do dnešních dnů.©

Koubič Šíření jakýchkoliv materiálů z těchto stránek je možné pouze po osobním souhlasu autora.

 

 

 

ForumKontakt
spodnilista