Objevování tajů Dolních Chabrů

news

NecronomiconRecenzeArtHDPOdkazymapa Koubič Sytes

Necronomicon rozcestník

Objevování tajů Dolních Chabrů adsaf

Můj kolega Ilja, navrhl jednou v hospodě zajímavý výlet do Dolních Chabrů, vesničky, která je jen kousek od zastávky metra Kobylisy.  Rozhodli jsme se uspořádat výlet ve středu, na státní svátek Sv. Václava, provést takovou očistu po namáhavých pokusech naučit žáky aspoň něco.

Cílem výpravy byl menhir Zkamenělý slouha a kostel Stětí svatého Jana Křtitele, obě místa se zajímavou minulostí a energií. Upřímně mohu říci, že snad žádný výlet ACETDA se neobejde bez průserů. Nyní se nám s Nelou povedlo zapomenout veškeré peníze. Nevraceli jsme se ale, neboť nás čas netlačil, ale přímo drtil a spěchali jsme, abychom byli na metru Kobylisy ve smluvených 14:00.

Azathoth a kočka na skateboardu (chaosmágové chápou) nám přáli a tak jsme dorazili s velkým údivem včas, již spolu s Ještěrkou, kterého jsme vyzvedli na Andělu. Na Kobylisých jsme se sešli s Iljou a kamarádkou Ještěrky Absinthkou.
Pokud nám doposud přála kočka na skateboardu, nelze to říci o bozích počasí, protože Šamaš zářil na nebesích jako plotna sporáku. Utlumení horkem jsme se vydali autobusem do Dolních Chabrů.  

Chabry jsou malebná část Prahy, kterou by jste za Prahu ani nepovažovali, je zde cítit stáří,  historie a přírodno zapadlých horských vesniček. Jak by také ne, když se historie vsi datuje už od roku 1092, kdy Konrád Brněnský daroval Chabry Ostravskému klášteru. Malebnosti Chaber přeje i členitý terén, na kterém je ves vystavěna.

Cesta k menhiru byla krátká a asi nikoho by nenapadlo, kam povede. Šli jsme stále ulicí lemovanou rodinnými domy, až jsme naproti domu vcelku vybočujícího z ostatní architektury spatřili, známý Chaberský menhir, Zkamenělý slouha. Kámen dříve obklopený širými lány nyní téměř zabetonován do plotu rodinného domku. I přes to, že byla jeho mohutnost nyní redukována zástavbou, byl pohled na něj příjemný.  Menhir má asi 160 cm a jeho textura hodně připomíná pravěké jeskynní malby.  Nejsou to však umělé vzory, ale ukázka umu Matky přírody. Ilja již zběhlý v energiích megalitů začal jako první. Postupně jsme se vystřídali všichni, konstatovat mohu, že má menhir nejsilnější ohnisko energie na svém vrcholu. Při napojování jsem uviděl zlatavou pyramidu jak je uvnitř kamene, což se dá interpretovat jako vize energetického zářiče, kterým pyramidy byly a tedy nejspíše i menhiry.  Auru jsem se snažil zachytit, ale slunce mne zcela oslepilo a já viděl kulové, Nela mnohem citlivější na aury viděla auru expandující mnohem dál než u člověka.

Menhir však měl i tak energii vcelku malou, od zářiče bychom čekali větší pecky, vysvětlení je nasnadě. Chudák Slouha byl přesouván, což dostalo z energetického Nexusu, na kterém původně stál a tak již nebyl dotován energií přímo, ale také postupně ztrácel „šťávu“. Funkčnosti menhiru ubrala určitě i zástavba, protože jsme se shodli, že energii menhiru ruší ta lidská.
Mnohem zajímavějším se nakonec stal kostelík Stětí svatého Jana Křtitele, který leží asi dva kilometry dál v původní vsi. Kostel byl vystavěn zhruba v 3.čtvrtině 12. Století v románském slohu. 

adsafZajímavější však je, že byly archeologickými výzkumy prokázány tři další kostely, které zde stály.  Jedním byla rotunda, jejíž podlaha byla vyskládaná románskými reliéfními dlaždicemi velké kvality. Nejběžnějšími výjevy byl prorok Daniel v jámě lvové a pro nás ještě zajímavější Strom života s dvěma ptáky, který jakoby parafrázoval sumerská pečetidla s dvěma Anunnaki a Stromem poznání.

V apsidě kostela se dochovaly vzácné románské malby datované do 13. Století. Ilja nám dal bohatý výklad o tomto místě, výzdoba je prý tak kvalitní, že podobná se najde jen v královském paláci a ne řadovém zapadlém kostele někde uprostřed ničeho. Jenže...

Je velká škoda, že jsme se do kostela nedostali, neboť nám v přístupu stály mříže a vysoké zdivo.  Portál brány zdobí docela humorně hexagram a nápis nečum.  Když jsem přišel k portálu jako první, ucítil jsem obrovské rázy energie jak se linou bránou ven, skoro jsem omdlíval, ostatní se ke mě přidali a zažívali podobné stavy. Bylo to jako ponořit ruce do hustší atmosféry, do šedavého želé. Chtěli jsme se dostat dovnitř, ale bez výsledku. Došlo nám, že zámek telekinezí ani klackem neotevřeme a tak jsme se vydali do tamní hospody, hned naproti kostelu.

Zde jsme probírali vše možné i nemožné, seznamovali se mezi sebou a rozebírali širokou plejádu témat od Šedáků, beztvářných šédim, Leviathana, Sumeru, Necronomiconu až k více světským záležitostem.  Takto jsme debatovali asi do 19:40, kdy jsme se vydali směrem k zastávce vzdálené ani ne minutu chůze. Naštěstí nám autobus ujel před nosem a my jsme mohli půl hodiny začít blbnout.

Chabry 1

Absinthka prostrčila foťák skrz mříže a začala fotit, jak můžete vidět, byla to opravdu síla, a naše pocity z místa jakoby šedého želé, se hned na první fotografii potvrdily.

Poté jsme s Ještěrkou začali směřovat energie tak abychom je přilákali co nejblíže, což se podařilo a astrálního bordelu vrostlo opravdu na slušné množství. Poté jsme každý vyfotili nějaký snímek s Vůlí co nejlepších snímků.

Chabry 2

Chabry 3

Potěšeni úspěšným lovem jsme se vydali směrem k Andělu, chtěli jsme ještě s Nelou, Ještěrkou a Absinthkou zahrát Arkham Horror. Na Kobylisých jsme se rozloučili jak s Iljou tak i s Absinthkou, která řekla, že už je vyřízená. Pak přišla únava na mne i Nelu, Ještěrka pociťovala minimální příznaky. Když jsme dojeli domu nebyli jsme skoro schopni vyjít pět schodů k našemu vchodu. Shodli jsme se, že jsme si něco přivezli sebou od kostela, připadali jsme si ulepení od slizu/želé a já cítil něco na zádech jak mi chce hodovat na čakrách. Ještěrka nám ještě ukazovala SMSky od Absinthky, která měla totožné příznaky, což nás vskutku pobavilo. Udělal jsem po návratu banišing a veškeré nezvané hosty vypudil.  Pak jsme šli docela brzo spát, opravdu nás to zmohlo.  Když jsem další den šel učit, byl jsem jak praštěný do hlavy, potkal jsem se s Iljou a ten mi říkal, že byl urvaný úplně stejně.

Proč byl tak vyšperkovaný kostel na místě jako jsou Dolní Chabry? Proč tam vůbec bylo několik kostelů? Nejspíše protože šlo původně o pohanské ritualiště. Tomu nasvědčuje menhir jen kousek od kostela a druhý nepojmenovaný menhir nalezený v minulém století. Šlo tedy o poklop přes bránu? Křesťanství má ve zvyku pohanství likvidovat přelepováním nálepek. Slunovrat přelepili narozením Ježíše, příchod úrody pálením čarodějnic. A pohanská místa konvertovali výstavbou kostelů. jsou Dolní Chabry bránou jako je Houska? Musím říci, že jsem cítil mnohem větší energie z kostela v Chabrech, fotografie pořízené na místě jsou též mnohem silnější a energie tak trochu lepkavější. Nejpravděpodobnějším vysvětlením je tedy průsak původní pohanské mohyly, či podobné stavby skrz kostel. Ještě jedna zajímavost, zdálo se, že energie směřují nejčastěji směrem ke kostelní věži. Možná právě tam byl střed nexusu.

ForumKontakt

Vše pod copyrightem ©Koubič 2006-2012

bez svolení autora není možné kopírovat ani upravovat články

Zpětt
spodnilista