Errory

news

NecronomiconRecenzeArtHDPOdkazymapa Koubič Sytes

Necronomicon rozcestník

 

Shrnutí kiksůadsaf

I když se Koubič zmýlí dost často, na webu se mu to naštěstí moc nestává ale občas se to stane a když tak to stojí za to :D takže tady uvádím vše na pravou míru … tímto se omlouvám za mystifikace a G! A chapadla s vámi.

Ach ano, každá pravda, ať je jakákoliv je lepší než nevědomost a kiksy a já jakožto pseudovědec akceptuji jakoukoliv pravdu. O tom že Necronomicon je výrobek posledního století už víme dlouho. Sumerologové se vyjádřili jasně. O entitách v Necronomiconu obsažených jsem informoval jako o existujících. S Codym jsme vedly diskuzi o realných základech Necronomiconu a on mne upozornil že v originálním Sestupu Ištar do podsvětí není zmínka o těchto entitách … Neboť jsem dement dámy a pánové tak jsem čerpal ze stránky kde je sfůzovaný originální Sestup Ištar do podsvětí s tím z Necronomiconu. To mělo logicky za následek, že jsem čerpal ze zdroje seriozního jako je serioznost Koubičova facebook. Ano mám facebook další z mnoha tabu padlo.

To že jsou entity z Necronomiconu, které známe jako Xastur, Inšigarabnebojakseto, Kutulu, Azag Thoth, ale neznamená že jakýsi realný základ v jejich původu není.

Lovecraft pojmenoval obří chobotnici co má problém se spánkem Cthulhu, v Necronomiconu je pojmenovaný jako Kutulu a originální sumerská verse je Kululu (rybí muž) Teď už opravdu nebudu nic nechávat náhodě a odkazuji vás na stránky knihy Bohové démoni a symboly starověkké Mezopotámie.

adsaf

(můžete si povšimnout Koubičova běžného pracovního postupu psaní fanaticky po stranách knih slova jako Cthulhu, Azathoth, Tiamat, Abyss.)

O Dagonovi nemůže být žádná pře, je obsažený v Bibli. O jeho spojitosti s rybím bohem se dost spekuluje. Spíš měl co dočinění s mlácením slámy a obilí. Takže Esoteric order of Dagon by se mohla jmenovat každá JZD.

Teď trochu neověřená informace... musím psát bakalářku takže nemám teď čas pátrat víc

Xastur, Hastur, je podle google Ha-Styr. To berte s rezervou.

Azathoth, náš fešný Azathoth je také podle zatím mě dostupných ověřených zdrojů entita vymyšlená až do Necronomiconu Ale Azag Thoth znamená v sumerštině zlý mág … viz Učebnice Starosumerštiny.

Ad Lilith a Lamašta … v Necronomiconu se jedná o dvě rozdílné bytosti, ale zdá se že v mytologii Mezopotamie je to jedna a ta samá entita

Jak vidíte ač se nám trochu výzkum zkomplikoval, o inspiraci reáliemi nemůže být pochyb. Jen budeme muset začít ještě víc vrtat do minulosti naší KI. Jelikož jsme ale chaos mágové tak nám může být historická podloženost u Azathothových chapadel … stejně už Aeony pracujeme s Lovecraftovým světem.

 

 

.

 

ForumKontakt
spodnilista