Ty spisy přesvaté

news
NecronomiconRecenzeArtHDPOdkazymapa Koubič Sytes
Necronomicon rozcestník

 

Ty spisy přesvaté adsaf

---Work In Progress---

Začal jsem pře mnoho pátrati po spisech, kteréž by nějak spojené byly s Necronomiconem tím, a hlavně prácí s Prastarými jedněmi. I povedlo se mi najíti díky občas fungující paměti … žejo mozku … gheee … ehm vše co jsem za mnohaletou studii svou Necronomiconu ztratil v nekonečných zákoutích Zinu (čti harddisku).

Al Azíf

Al Azíf o rozloze zhruba 20 stran jež jsem přes urputný souboj gramatika VS Koubič celý přeložil a je zde na Koubič sytes ku čtení

Al Azíf rozšířená verse

na serveru ChaosMatrix, je místo s příznačným názvem Necronomicon project. Jedná se o podstatně rozšířenou versi Al Azíf o spoustu dalších pasáží.

Al Azíf v džibriši

200 stránková verse Al Azíf v neexistujícím jazyce zvaném na diskusních forech Duriac. Text se cyklicky opakuje do aleluja. Pokud by se někdo chtěl pustit do překladu ač to má smysl asi jako koukat na zprávy televizní stanice Nova … a čekat že se dozvíme něco relevantního nechť si tuto versi objedná od Amazonu za 10-200 dolarů a začne s překladem.

Al Azíf v italštině

71 stran textu v italštině. Nebo to není italština … každopádně ač je tu velká podobnost s výše jmenovaným Al Azíf, který je nerozluštitelný tato verse se zdá být přeložitelná. A text se v ní cyklicky neopakuje. Tento Al Azíf je obohacen pěknými sigiliemi a ilustracemi. Má znalost italštiny není v podstatě žádná proto pokud jsem ze sebe nyní udělal vola a jde též o džibriš tak to plně připouštím ano jsem vůl.

R'lyeh Text

Další část z Al Azíf … tedy pro nás Cthulhufilní to je velice dobré … existuje i překlad v češtině který se válel na různých blozích ale i tak se chystám na překlad svůj. Jsem zastánce pseudostaročeštiny nemůžu si pomoct.

De Vermis Misteriis

Další kniha, která je nejblíže Al Azíf je Mysterium červa. Má něco kolem 30 stran a je to právoplatný okultní spis. Sigilia, evokace, divné obrázky též to nacpu do Koubičočeštiny jednoho krásného dne.

Grimoirium IMPerium

Z velké části se zabývá prácí s Nyarlathotepem.

Book of Eibon

Poslední kniha která je přímo pro nás je opravdovou lahůdkou kniha Eibon je 432 stránková „učebnice“ jež v sobě skrývá i knihu Eibonic Rituals.

Liber Trapezohedron

Spis na Sacred Magick který ale nemám možnost analyzovat nebudu platit 30 dolarů za možnost číst spis podobného magora jako jsem já když si to můžu napsat sám … Fhtagn!


Mrtvojména

Simonův Necronomicon

Nejznámější nepravý Necronomicon, Je doplněn o hafo informací navíc. Tj takový exkurz do Sumerské mytologie. Bohužel je to falsifikát o čemž píši v článku o tabulkách Maqlu.

Gregoriuv Necronomicon

Totožný jako Simonův a však bez introdukce.

The Complete Necronomicon (Special Limited Edtion)

Za „pouhých“ sedm stovek můžete mít cosi co jsem tak trochu nepochopil. Zdá se že je to nějaký program spojený s Necronomiconem. Pokud by někdo věděl víc sem s tím.

Necronomicon macek

Když někdo vezme Necronomicon, grimoar IMPerium, do toho Al Azíf a R'lyeh text. Font se zvolí nečitelný švabach s velikostí 16 vznikne mnohaset stránkový bordel. Pracovní název Necronomicon velký jako kráva je myslím na místě. Tato verse kromě toho že je díky fontu prakticky nečitelná, je až moc násilně spojena do Lovecraftem a Simonem do sebe. Je to něco podobného co mám v plánu stvořit ale touto cestou se nebudu snažit směřovat. Už jsem něco podobného stvořil a krom pocitu ha mám vše po kupě jsem z toho nějak extra dobrý pocit neměl.

Necronomicon překlad Johna Dee

Ke svému úžasu jsem našel i pro mne neznámou versi Necronomiconu kterou jsem pro pracovní účely nazval divná, která je přímo čarovná a skýtá kapitoly, které jsem doposud nikdy nečetl natož viděl. To samé platí o sigiliich … je to dost ve stylu Johna Dee což je v tomto textu připomínáno neustále v horní části každé stránky. Rozsah je 61 stran z toho tu nechybí ani předvětek od Simona. Ano slovo předvětek asi neexistuje ale všichni chápem co tím chtěl Koubič říct. Každopádně se jedná paradoxně pro mne nejzajímavější versi „sumerského“ Necronomiconu.

Neonomicon

Chaos magický spis Kniha nových jmen … ještě jsem nestudoval ale nejspíše to bude podobné jako Hinův Pseudonomicon.

Pseudonomicon

Phill Hine je moderní chaos mág a dement. Napsal mnoho o práci s Prastarými a některé spisy šíří volně na své stránce. Pseudonomicon je kompilát mnoha „úvah“

Book of the Old ones

Kniha, která je dle mého soudu asi nejsměšnější co se ve spojení s Prastarými dá najít. Styl abrakadabra z toho přímo čiší. Možná názor změním až hlouběji prostuduji.


Prováděcí manualy mrtvojmen

Necronomicon spell book

Pokud hledáte tutorial oproštěný balastu tak toto je cesta kterou se vydejte. Je to moderní způsob práce s Mardukovou 50 od Simona. Prakticky použitelný naprosto bez potíží. Osobní zkušenosti s praxí mám velké. A halužky zaručeny. Zde je hlubší rozbor této knihy.

The Gates of the Necronomicon

Další ze Simonových prováděcích manualů k branám. Osobně bych tyto texty opravdu chtěl přečíst. Mardukova 50 je převedena dobře, pokud i patálie s bránami tak tedy wow. S branami mám též praktické zkušenosti a tato část Simonova Necronomiconu je dost blbě proveditelná v moderních podmínkách. Zkrácená verse je očesaná o stovky stran tedy … tak trochu nám některé věci hold chybí.

 

Future

Wt/C/f?

Nevím co si o tom myslet je mi opravdu jedno že to někdo píše po nocích v alkoholovém opojení nebo našel stovky let starý spis v arabštině, hlavní je zda to někdy bude k mání.

Překlad Johna Dee od HPLHS

Kolegové z HPLHS ví jak dělat čest svému jménu, zdá se že připravují svůj Necronomicon od Johna Dee. Zde vyjádření.

Once the HPLHS managed to get ahold of a copy of the Dee translation of the Necronomicon, we knew our fellow Lovecraft enthusiasts would want one too. Publishing the whole book is on our to-do list, but we have managed to make a superb replica of four pages which you can get now. „

Na tuto versi se opravdu těším protože jimi vymyšlené Elder Sign (Omen Antiquitatum) je opravdu klasa.

ForumKontakt
spodnilista