Al Azíf

news

NecronomiconRecenzeArtHDPOdkazymapa Koubič Sytes

Necronomicon rozcestník

 

Al Azíf adsaf

 

Přišel čas rozjet to ve velkym. Lovecraftův Necronomicon mě fascinuje ještě víc než Necronomicon Původní ( jetsli se to vůbec dá tak říct).Už je to mnoho járů co mě tato kniha přitahuje nezměrnou silou k sobě. Nakonec se jí to povedlo hehe. V týhle sekci rozeberu celej Lovecraftův N do posledního pixelu. Nepojedu nejspíš postupně protože na to jsem až moc velký vyznavač Chaosu.

 

Úvod adsaf

 

V Al Azífu, který jsem měl tu čest studovat jsou tyto kapitoly.

01.Of Ye Old Ones and their Spawn
02.Of Ye Times and Ye Seasons to be Observed
03.To Raise up Ye Stones
04.Of Diverse Signs
05.To Compound Ye Incense of Zkauba
06.To Make Ye Powder of Ibn Ghazi
07.Ye Unction of Khephnes Ye Egyptian
08.To Fashion the Scimitar of Barzai
09.Ye Alphabet of Nug-Soth
10.Ye Voice of Hastur
11.Concerning Nyarlathotep
12.Of Leng in Ye Cold Waste
13.Of Kadath Ye Unknown
14.To Call Forth Yog-Sothoth
15.To Conjure of Ye Globes
16.Ye Adjuration of Great Cthulhu
17.To Summon Shub-Niggurath Ye Black
18.Ye Formula of Dho-Hna

Všeho všudy má svazek jen 19 listů A4. Ten kdo ho psal se zrovna nepřetrh, ale mě to dává šanci neumořit se k smrti při analýze textu jako by tomu bylo u Necronomiconu Simonova který má v očesané verzi něco kolem 100 stran A4. V Simonově analýze sem někde v čtvrtině. No nic pusťme se tedy do Al Azífu jinak zvaného Necronomicon. 


 

Of Ye Old Ones and their Spawnadsaf

The Old Ones were, the Old Ones are and the Old Ones shall be. Tak začíná tato kapitola. A tak i začíná Al Azíf sám. Kapitola prvá jest kapitolou úvodní. Nečekejte od ní nic než krásné poetizmy jako ten výše jmenovaný a informace o tom jak je člověk ubohá patetická bytost a bude brzo zničen aby nastoupili Old Ones tam kde právem leží jejich království.

 

 

Of Ye Times and Ye Seasons to be Observed adsaf

Druhá kapitola je mnohem zajímavější co do praktických informací. Píše se zde kdy lze entity evokovat. 

entita

Kdy oroginal

Kdy .. česky ehm

Ultimátní (Azathoth ví co si pod tim představit )

Ye Ultimate Rites shall be performed only in the seasons proper to them, these be: at Candlemas (on the second day of the second month), at Beltane (on the Eve of May), at Lammas (on the first day of the eighth month), at Roodmas (on the fourteenth day of the ninth month), and at Hallowmas (on November Eve).

1)Hromnice (2. den 2. měsíce)
2) Beltane ( večer v květnu)
3) Lammas ( první den v srpnu)
4)Roodmas (14. den v srpnu
5) Hallowmas (večer v listopadu)

Azathoth

Call out to dread Azathoth when the Sun is in the sign of the Ram, the Lion, or the Archer; the Moon decreasing and Mars and Saturn conjoin.

Yog Sothoth

Mighty Yog-sothoth shall rise to ye incantations when Sol has entered the fiery house of Leo and the hour of Lammas be upon ye.

Hastur

Evoke ye terrible Hastur on Candlemas Night, when Sol is in Aquarius and Mercury in trine.

Cthulhu

Supplicate Great Cthulhu only at Hallowmas Eve when the Sun abides within the House of the Scorpion and Orion riseth. When All Hallows falls within the cycle of the new Moon the power shall be the strongest.

Shub-Niggurath

Conjure Shub-Niggurath when the Beltane fires glow upon the hills and the Sun is in the Second House, repeating the Rites of Roodmas when ye Black One appeareth.

Nyarlathotep

Valpuržina noc (v noci z 30. dubna na 1. května.)

Omlouvám se za anglické znění, ale radši než mrvit to předkládám vám originální znění. Ohledně Nyarlathotepa. V Al Azífu není uvedena doba kdy ho lze vzývat ALE přesné pokyny nalezneme v fantastické povídce Sny v Čarodějnickém domě. Zde se Nyarlathotep objevuje jako černý muž a vše vrcholí v noci z 30. dubna na 1. května. Což je Valpuržina noc. U nás se tomu řiká Čarodky.

To by vám mělo stačit k tomu abyste věděli která bije.

 

To Raise up Ye Stonesadsaf

Tato kapitola se zabývá konstrukcí obřadního místa. Než popisovat vše je lepší vyhotovit schématický plán jak by to asi mělo vypadat. Postupoval jsem podle Al Azífu a tohoto obrázku, který stejně je skoro nečitelný takže byl jen berličkou abych to úplně nezkurvil.

 

 

The Magickel Stones

Oltář schéma1

Věřte mi dalo to zabrat správně skonstruovat. Jak vidíte vnitřní kruh přináleží znamením zvěrokruhu. Z nich vychází korespondence k panteonu ( o tom později). Vnější kruh symbolizuje 7 vesmírných těles. Uprostřed jest oltář. Který má logické návaznosti právě na konstelaci kamenů.

Když jsem na to civěl napadlo mne dát tam pentagram a seřadit to podle něj. Za tohle ruku do ohně vážně nedávám. Každopádně ani za ten první. Když vám něco nakope prdel z důvodu, že jste dělaly podle mýho plánu sorry … vaše smůla … stane se.

Oltář schéma2

Takže takto nějak by mohl vypadat obřadní plac, který je používán v Lovecraftových povídkách jako Hrůza v Dunwichi, Sny v čarodějnickém domě a podobně.

Nojo jenže to ještě není všechno milí zlatí. Když dosadíme ochranný kruh tak jak je vyobrazen v Al Azífu … budeme muset upravit postavení kamenů a nejen to…  taky musíme přidat jeden kámen … vypadá to jako otočené znamení Saturnu, co to doprdele je ? Ne ne budu mlčet a o Nibiru ani nešpitnu. Aha už se stalo.

Oltář schéma 3

Každopádně po dosazení posledního kusu skládačky ochranného kruhu máme další hádanku na stole. Začíná to vypadat jako Svatyně. Co nevidět se vrhnu na 3D rekonstrukci.

O pár hodin později … Rekonstrukce hotova ... Tak dámy a pánové představuji vám svatyni Prastarých v celé své kráse. Protože to až přezpříliš evokuje ve mně Stonehanch prostě sem na to fláknul šutry. Poměr vzdáleností by měl být přesný.

Rekonstrukce svatyně

A toto je možná variace jak by to asi mohlo vypadat. Dle mého je správná varianta ta kde jsou všechny kameny zakryty a tvoří tím jakýsi prostor … ale toto nechám na vás.

Svatyně animace

Tak … kdo z vás si tohle postaví na zahrádce ? heh No uznejme aspoň to, že je to pořád reálnější než stavba osmystupňového zikkuratu vedle chatky, nebo našeho paneláku.

Tak teď se vrhneme na oltář sám.

Oltář Old Ones

Jako správný zvrhlík jsem vzal abecedu NUG SOTH a začal luštit co je napsáno na našem oltáři.
Korespondence následující jest

entita

Jméno na oltaři

zvěrokruh

Světová strana

planeta

Živlový atribut

Azathoth

AZATHOTH

lev

jih

Ví Bůh

negativní oheň; pasivní duch

Cthulhu

CDHVLHV

štír

západ

Merkur

voda ?

Shub Niggurath

SHVBNIGGVRADH

býk

sever

Saturn

zem

Hastur

HASTVR

Vodnář

východ

Slunce

vzduch

Nyarlathotep

NYARLATHOTEP

???

???

???

Éter ( vzduch) ?

Yog Sothoth

???

???

???

???

pozitivní oheň; aktivní duch

Dagon

neni

???

???

???

voda

Tohle bylo lehký korespondence sem vzal logicky podle rovnoběžek. Kde se to protlo tomu sem přiřadil atribut. U Azathotha a Nyarlathotepa jsem jaksi neměl některý místa kudy protnout. Korespondence planet je už spíš hádání příde mi blbost aby Hastur náležel k Slunci a podobně. Nyarlathotep je možná spojen se všemi stranami ( sferami). Je něco jako mesenžr Old Ones možná proto je jeho jméno rozděleno pro každou světovou stranu. Není jen mesenžrem Old Ones, ale taky entitou, která nejvíce komunikuje s člověčenstvem viz Sny v čarodějnickém domě. Yog Sothoth tu nemá vůbec jméno jen sigilii. Proto nemáme tušení jaké korespondence hledat. Korespondence se určitě najdou i jinde, ale to jsem tak vzebrubně nestudoval jako zrovna obřadní místo. Vycházel jsem z vlastních studii korespondencí jediné co jsem převzal byly živlové atributy, které jsem ale taky trochu překopal.
Teď, mi ale vysvětlete jednu věc… kde je sakra Dagon. Místo Dagona tu máme Cthulhu ne že bych toho chapadlatýho fešáka neměl rád, ale ten do panteonu vůbec nepatří. Vyšoupnutí Dagona mi toliko nevadí jen mi to vrtá hlavou. Dagon je totiž živel vody na 100% howno 1000%. Cthulhu je ve vodě uvězněn jen těžko by byl právoplatným zástupcem vodního živlu když jeho schopnosti voda brzdí. Cthulhu je Pán snů toho bych já osobně spíš zařadil do sféry vzdušné. Pak nám ale vystává problém protože by scházel jeden živel. A to zrovna živel vodní, proto vezmu Cthulhu jako vodního a zase všechno pěkně zapadá.

Země – Shub Niggurath
Voda - Cthulhu
Oheň – Azathoth
Vzduch – Hastur
Nyarlathotep – všechno dohromady
Yog Sothoth – princip Universa, Akáša ( Princip velkých otáčejících se kol)

Pokud jsem tedy oltář správně pochopil je v něm obsaženo vše co v něm obsaženo býti má.

Fúze znamení Yog Sothoth a znamení Koulí Yog Sothoth
Tohle spíš než cokoliv jinýho ukazuje kam až jde zajít když něco moc bedlivě zkoumáte. Aneb nemám páru co to znamená ale náhoda proč to tak hezky pasuje v tom nebude, však ... co ... náhoda stejně neexistuje.


znamení Yog Sothoth fůze

 

 

Of Diverse Signsadsaf

Znamení síly

Voor - je přirozeným a pravým symbolem „Old Ones”. Učiňme jej pokaždé, budeme-li chtít zavolat ty, jež sídlí za prahem ...
Kish - překonává všechny dveře a otevírá brány vesmíru.
Koth - pečetí brány a hlídá stezky.
Znamení starých bohů - ochraňuje ty, kdo chtějí evokovat síly noci a překonat hrozby a rozpory.

Tohle opravdu nepotřebuje komentář…

Poznámka: Znamení „Starých bohů” má ještě jednu podobu, v níž vyryté do šedého kamene Mnar slouží k zadržení moci „Old Ones” na věčné časy.

Elder Sign

Co víme o Elder sign je popsáno v oddělené části tohoto webu proto zájemce odkazuju tam. Jen dodám, že znamení Elder se šermuje ve vzduchu ( se rukou v pozici Elder ) jako při normálním vymítání. Prostě místo normálního penťáku vyšermujete Elder Sign. Taky neni na škodu mít Elder Sign jako pendant.

A takto vypadá znamení KOTH vyryté

O Znamení KOTH vim skoro kulový. Jen sigilie vypadá jako Ruka ve znamení KOTH s okem uprostřed.Palec nakloněný. Ukazováček až malíček vzpřímeně. Symbol oka … třetí oko ? na ruce ? …uvítám každou šílenou teorii…

 

 

To Compound Ye Incense of Zkaubaadsaf

Tak tady jsem měl trochu problém se svojí angličtinou, proto jsem si vzal na pomoc slovník a už to dostalo solidnější kontury.  Překlad by měl být něco jako namíchání Kadidla Zkauba. Pro obřadní účely samozřejmě. Co je k tomu potřeba mno …

Originální název

Český název

Myrrh

myrha

Civet

cibet

Storax

ambroň

Wormwood

pelynek

Assafoetida

ločidlo

Galbanum

galbanum

Musk

pižmo

Pokud jste na tom s alchymii a bylinkářstvím stejně blbě jako já budete znát sotva jednu přísadu. Bože … to asi ve špajzu nenajdu toto… No nic

Když seženete všechno tohle smradlavý svinstvo, poté dle Al Azífu vše smíchejte dohromady a podle mích zkušeností s mícháním smradlavých svinstev to bude ještě smradlavější. V době kdy In the day and hour of Mercury with the Moon in her increase. Až to máte hotové vložte to do poháru ze zelenýho skla a zapečeťte tvrdým víkem s znaky

Saturnu

Saturn sigil

a Marsu

Mars sigil

Když je všechno tak jak má vyzvednete nádobu do výše a začnete si lámat jazyk nad Cthulhuštinou. No atak dále.

Ještě bych chtěl říct toto … v Al Azífu nejsou vůbec zobrazeny sigilie, které se mají použít, ale našel jsem jiný Al Azíf kde obsaženy byly … netuším jestli jsou původní ale vypadají ve stejném duchu.

 

ForumKontakt
spodnilista