Elder Sign

news

NecronomiconArtHDPOdkazymapa Koubič Sytes

Necronomicon rozcestník

 

Elder Sign adsaf

 

Tohle je taky zajímavá záležitost Mýtu Cthulhu. O které se toho moc nepíše. Nebo ano píše, ale všude možně a hlavně v češtině pokud vím tak vůbec. Hodně informací je v knize Fra. Tenebrouse Cults of Cthulhu.

Elder Thing

Nejdříve rychlá charakteristika toho co je Elder thing ( sorry, ale fakt nevim jak kloudně to přeložit). Elder Things byly tvorové, kteří zaseli život na Terra err Zemi. Jejich design řekne každému víc z obrázku.

Sám Lovecraft ve své novele V Horách Šílenství dbal na vzebrubný popis těchto potvor. Hlavním rysem je 5ticípá hvězdicovitá hlava, která se stala profláklým symbolem Elder Sign. To ale není původní vzezření sigilie. Tenhle dá se říct skosený pentagram s okem uprostřed je až inovace Augusta Derletha (dobrého přítele H.P. který rozšířil Cthulhu Myth). Je dobré říct, že Elder Things byly s rasou Cthulhu a Mi - Go v brutálním boji. Který vyhráli spíše náhodou, a že jsou stvořiteli amorfních kejd hnisu šoggotů, kteří se zbouřili a svím pánům nakopali prdel. Pokud se u jejich fyziognomie vůbec prdel dá najít. Tohle se datuje tak 50 000 milionu let dozadu. Kdy rasa Elder things upadla v skoro zapomění. Nejlépe je přečíst si V Horách šílenství, než číst moje patvary z webu.

To sem, ale zatraceně odbočil od hlavního tematu a tím je Elder Sign. Elder Sign tedy je znamení chránící před bytostmi z vnějšku. Podle Cult of Cthulhu od Tenberouse je pěticípá hvězda s okem uprostřed symbolem třetího oka jímž lze vidět bytosti z vnějšku, které jak bylo v mnoha povídkách zmíněno opravdu nelze normálně spatřit. V Hrůza v Dunwichi je šoggot stvořený Wilburem Whateley vidět jen po udělání znamení VOOR, nebo posypání specialním práškem.

"Trochu to vidím, když udělám voorské znamení nebo na to fouknu trochu lbn Ghaziho prášku, a podobá se jim, jako když bývají o filipojakubské noci na kopci. Ta druhá tvář se může trochu oslabit. Rád bych věděl, jak budu vypadat až se země vyčistí a nebudou na ní žádné pozemské bytosti."

Jak už jsem se zmínil hafo řádků nad. Sigilii Elder je více podob.

Lovecraft Design

Lovecraft Elder Sing

Ta pocházející od Lovecrafta se neujmula což se upřímě nedivím. Co má představovat můžu jen hádat, ale ze všeho nejvíc ve mně evokuje větev, nebo ústrojí Elder Things které měli po stranách trupu.

Derleth Design

Derleth Elder Sign

August Derleth aniž by spatřil někdy nákresy Lovecraftova design udělal vlastní. Ten co je znám všude od Dark Cornes of the Earth po RPG Call of Cthulhu. Kde je symbolika více do očí bijící. Dle mého hodně vycházel právě z Hor šílenství kde se tyto hvězdy už objevovali, ale nepřikládal se jim moc hluboký význam.

Carter Combination

Carter Elder Sign

A pak tu je nejméně známé znamení. Cartrova kombinace. Ten vzal Lovecraftovu větev a Derlethovu hvězdu a do středu hvězdy nevložil oko, ale právě Lovecraftovu sigilii. Chytré.

Lovecrafts Necronomicon Design

Al Azif Elder Sign

A ještě jsem si vybavil jednu podobu. v Lovecraftově Necronomiconu ta se podobá ze všeho nejvíce Derlethově modelu.

A závěrem ste li stejně pošahaný hovada jako autor tohoto chapadlatého webu. Pak si možná budete chtít udělat Elder Sign svůj. Moje výtvory už se dva dny suší a čekají a možná se i těší na to až pudou na můj krk. Postupoval jsem podle www.miskatonic.net. Rozhodně na svoje dílo nejsem hrdý jelikož vypadá jako by ho dělal malomocnej, ale to je hlavně tim, že sem ho dělal já. Použit jsem epoxid co vytvrdne působením vzduchu. Jediná nevýhoda toho je, že pak smrdíte jak nemocnice, a že pokud si vezmete moc velký kousek. Musíte vyrobit hafo vedlejších šogotů. Rozhodně to, ale je zajímavá relaxační a kreativní činost, kterou lze jen doporučit.

Zde přímí odkaz na Urob si sám.

http://www.miskatonic.net/pickman/mythos/sign.htm

ForumKontakt
spodnilista