Necronomicon

news

NecronomiconRecenzeArtHDPOdkazymapa Koubič Sytes

Necronomicon rozcestník

 

Entity Cthulhu myth adsaf

Jak jsem slíbil tak i učiním. Zde bude celá mytologie Lovecrafta co nejlépe rozebraná. Budu vycházet hlavně z povídek co sem měl tu čest přečíst.

 

 

Prastaří adsaf

Co byli Prastaří ( Grate Old Ones) ? Podle Lovecrafta to byla rasa schopná prostupu sferami. V dávných dobách byly poraženi a zahnáni do vnějších sfér bytí kde čekají na triumfální návrat. Dá se říct, že toto je obsaženo i v Gregoriově Necronomiconu. Tedy paralela mezi Lovecraftem a Necronomiconem. Co spojuje všechny entity Mýtu Cthulhu smrad. Všechny entity nepředstavitelně páchnou nepamatuju si, že by Lovecraft někde líčil libou vůni okej okej nebudu si z toho dělat srandu.

 

Azathoth

Azathoth

Nejvyší z Prastarých bublající a rouhající se uprostřed Universa slepý a šílený Bůh Chaosu. Nemá určitý tvar tak bych ho přirovnal k soplu z nosu a chrchlanci. Tak nějak, ale vyzerá celý panteon z hvězd. Azathoth se dá najít i v Gregoriově Necronomiconu jako Azag Thoth což v překladu znamená cca zlý mág. Azathoth podle zdrojů kterými disponuji mohl mít i pevnou formu, ale ve intergalaktické bitce přišel o hmotné tělo a byl odvržen pryč.

Cthulhu

Cthulhu

Chobotnici podobný tvor dlící v ponořeném městě Rlyeh. Mrtví Cthulhu ve městě Rlyeh čeká a sní. Tak nějak zní překlad zaříkání jenž je užíváno k kontaktu s touto bytostí. Cthulhu vypadá asi nejnormálněji z celé plejády entit Al Azífu. Mix mezi chobotnicí drakem a humanoidem. Dokonce se nejedná o kejdu hnisu i když sem přesvědčen, že i do takového stavu se může proměnit. Cthulhu je jakýmsi mostem mezi světem naším a světem Prastarých. I když přímo mezi Prastaré se neřadí je jejich veleknězem.
V Babylonské mytologii Gregoriova N se Cthulhu nazýval Kutulu.

Informace v: Volání Cthulhu, V horách šílenství, Necronomicon

Dagon

Dagon

Není moc deskripcí k tomuhle stvoření přináležícímu živlu vodstev. Dagon je pán moří a v stejnojmené povídce Dagon je zpodobňován jako jako humanoidní ryba. Strašnej výraz Boha mého Ve Stínech nad Innsmouthem je o něm mnohem více. Takže musim přečíst. Ovšem díky Stuartu Gordonovi a jeho filmu Dagon, který je ve skutečnosti Stíny nad Innsmouthem složitý co? Mám jistou potuchu o dalších aktivitách Dagona. Dagon má na zemi hodně zastánců a to hlavně v EOD ( Esoteric order of Dagon). Sídlícím právě v Innsmouthu.
V Bibli je Dagon Bůh Filištýnů, jehož lid Hospodin strestal, že uctívá jiného Boha, aneb utlačování v praxi.

Informace v: Dagon ,Stíny na Innsmouthem

Hastur

Hastur

Bůh vzduchu a mezihvězdného prostoru a hlas Prastarých. Říká se mu také Ten jenž nemá být jmenován nebo Nevyslovitelný Má pod merkem tvory Baykee. Což jsou létavci umožňující pouť mezi hvězdami.
Podle mého skromného názoru v Gregoriově Necronomiconu je Hastur veden jako Xastur.

 

Nyarlathotep

Dagon

Také nazývaný Černým faraonem. S obráceným ankhem na krku. Někteří mytologové v něm spatřují obraz ďábla. Nyarlathotep je poslem Prastarých a má mnoho podob, které na sebe s oblibou bere.

 

 

Shub Niggurath

Shub Niggurath

Koza s tisícem kůzlat. Povídku kde je vzebrubně popsaná sem čet před dávnými věky myslím že to byla Věc na prahu kde je popisována proto hlubší rozpravy o této zástupkyni Prastarých mezitím pomlčím. V Babylonu Ansagabarat ( taky zjisti jak se to píše správně)

Informace v: Věc na prahu

Yog - Sothoth

Yog - Sothoth

Yog Sothoth zná bránu, Yog Sothoth je brána Yog Sothoth je klíč, Yog Sothoth je strážce brány. Minulost přítomnost budoucnost to vše jest v Yog Sothoth. Z jednoho zdroje sem se dočet že Yog Sothoth je v překladu Eon Thotha. Tedy doba kdy nastává nový věk. Yog Sothoth ví kudy Prastaří opustili tyto sféry a Yog Sothoth ví jak je dostat zpět. K tomu však je potřeba, aby došlo ke správnému seřazení hvězd na obloze. V tu chvíli Rlyeh vystoupí z oceanu a Cthulhu pomocí Yog Sothoth vpustí do našich sfér chaos. Mnoho informací o tomhle bublinovém chlapíkovi je v příběhu Hrůza v Dunwichi. Hloubš se o Yog Sothoth hovoří v Lovecraftově Al Azífu ( Necronomiconu).

Informace v: Hrůza v Dunwichi, Necronomicon

 

Neutrální adsaf

Jak nazvat tvory co nechtějí zmasakrovat lidstvo, ale občas si rádi uždíbnou ? Však proč jim to mít za zlé když jsme pro ně na úrovni trochu zručnějšího KFC ? Běhající bifé občas vřeštící a špatně nesoucí setkání s něčím co lidstvo jen tak nepamatuje a omezený lidský mozek těžko unese.

Elder Things

Elder Things

Tito tvorové stavbou těla příbuzní jak fauně tak floře dříve obývali celou Zemi. Jen tak z rozmaru začali tvořit život. Proč to ví Bůh, nebo aspoň Elder Things. Nejspíše jen z rozmaru a nudy, nebo to byla vedlejší chyba při tvoření šoggotů ? Věky ubíhaly a Elder Things měli čim dál tím více problemů. Střetávali se s Prastarými a s Mi Go a bojovali na život a na smrt proti těmto hrůzným dobyvatelům. Boj vyhráli, ale spíše za to mohla šťastná náhoda než cokoliv jiného. Další věky plynuli a geografie planety se měnila k nepoznání to mělo fatální následky v podobě zboření megapolí. Nakonec zůstalo jen jedno funkční město a to v Antarktidě. Zde dostali Elder Things konečný knock out od svíh otroků šoggotů, kteří získali evolucí inteligenci a zepřeli se svím stvořitelům.

Informace v: V Horách Šílenství

Great race of Yith

Great race of Yith

Velká rasa je dost rozporuplná stejně jako Elder Things. Tato rasa je stará jako Vesmír aspoň tak je popisována. Zkoumá historii i budoucnost pomocí projekcí a výměn myslí. Poté v těle hostitele zkoumají dějiny a folklor onoho místa a až je čas tak se pomocí zařízení na transport duší zase vrátí zpátky. Oběti těhto škatulata hejbejte se hokusů pokusů trpí po znovu vrácení do svého těla nočními můrami a vizemi. A hlavně totální amnézii. Ve skutečnosti tito nešťastníci přebívali v jiném čase na jiném místě v těle hostujícího vetřelce. Kde jsou zpočátku drženi jako vězni, ale po čase se toto rozplývá a nedobrovolní návštěvníci uvězněni v cizí schránce můžou studovat a komunikovat s ostatními z Velké rasy. Samozřejmě se zde nalézají i jiní věžvězni jelikož Velká rasa nezahálí a vysílá své průzkumníky ve velkém. Snažíc se zabránit příchodu Létajících Polypů.

Informace v: Stín z hlubin času

MI-GO

Mi-Go

Potvory pocházející z Yuggotu, což je planeta na okraji naší sluneční soustavy. Nejspíše Pluto. Mají ve zvyku otravovat nebohé občany na okraji civilizace. To jaké povahy tyto stvoření jsou je pro mne dost diskutabilní. V povídce jim věnované je to dost nejasné, ale jisté je, že tato rasa vyoperuje mozek oběti a poté ho uchová na věčnost v takovém válcovém zařízení. Tam vědomí stále existuje napojené na mechanická čidla. Když to vezmu tak že to udělali tyto mozky dobrovolně, tak pak mi Mi-Go příjdou jako sympaťáci. Pro nezůčastěnou osobu však musí být řádný šok najít svého známého vykuchaného jak rybu a s výrazem svědčícím o IQ mínus stodeset.

Informace v: Šepot ve tmě

 

Ostatní adsaf

Kam zařadit takové Šoggoty, Byakhee, nebo Ghůly ? Nenapadá mě než dát je do ostatních. Přecejen patří do světa Lovecrafta jako do vody ryby.

Byakhee

Byakhee

Tyhle létavci jsou velmi důležití ve valné části ritalů Prastarých. Podobají se nejvíce netopírům a rozkládajícím se lidem. Dokáží létat bezrozměrnem a dopravit poutníka na kterékoliv místo v Universu. Zodpovídají se Hasturovi.

 

Informace v: Slavnost

Shoggoth

Shoggoth

Tyhle tvorečky mám hrozně rád. Beztvará kopa chapadel, očí, tlamiček a jinejch blíže neidentifikovatelných útvarů. Tyhle sympaťáci byli stvořeni aby sloužili rase Elder Things. Postupem času však se jim vyvinula inteligence a zepřeli se svím pánům. Jejich design se různí od černých slizoidů s zelenýma očima. Po narůžovělou kejdu, které je vidět jen za zvláštních okolností. Co všechny šoggoty spojuje je právě jejich amorfnost.

Informace v: Hrůza v Dunwichi, V horách šílenství

Flying Polyp

Flying Polyp

Hrůzný nepřítel Velké rasy který přišel na Zemi když ještě byla mladá. Yithiani nedokázali s těmito stvůrami z nočních můr navázat kontakt a používali jen specialní elektromagnetické zbraně. Létající polypy nakonec uvěznili a uvalili na celou záležitost informační embargo. Jedno však Velká rasa ví oni se vrátí.

Informace v: Stín z hlubin času

ForumKontakt
spodnilista