Alternativní Praxe dle Lovecrafta

news

NecronomiconRecenzeArtHDPOdkazymapa Koubič Sytes

Necronomicon rozcestník

Alternativní postoj k praxiadsaf


aneb když už vám opravdu jebne. Volné pokračování úvah a mozkových průjmů dílu prvého

Magie obzvlášť chaos magie je vskutku mocná a tvárná disciplína. Můžeme využít jakýkoliv systém inspirovat se jím a uzpůsobit do vzezření, které nám vyhovuje. Díky tomu odpadá problém s … co to po mě kurva chcou? Mám jít na palouček a řvát Zflgkagůj ůGhhhiiihuuu na lesy v bílé košili a kusem klacku v ruce? To se ze mne asi dělají prdel … Tak jsem povětšinou reagoval na požadavky grimoárů. Tavit zlaté destičky a rýt za svitu Měsíčku do nich nějaké vtipné obrázky? Fajn tohle bylo před 4000 let teď máme tiskárny a papír … místo monumentálních zikkuratů a monolitů(zjisti) nám naši milovanou KI (Zemi) „zdobí“ paneláky, věže a asfaltové koberce.

Doba se mění a ulpívat na tradicích si může dovolit opravdu málokdo... jistě bylo by fajn vyšvihnout se do slavnostního kroje králů Uru … plynně mluvit šumersky, a místo do kostela vyšlápnout osm podlaží zikkuratu. Ale k tomu by vám dopomohlo leda upsání duši pekla. Je 21 století a pokud nepříde 21 12 2012 všemi předpovídaná apokalypsa … stále věřím v CERN … nezaložíme odnož Templu Cthulhu uctívači CERNu?

V naší době vládnou informační technologie, visualizace, multimedia. Bylo by tedy velmi krátkozraké přehlížet novou dimensi okultní praxe. Všichni víme o čem to mysterium okultismu je takže využívat novodobých zázraků techniky se přímo vybízí. Když jsem uvažoval o maximálním využití potenciálu multimedii vždy jsem viděl subliminální obrazy, zvuky stimulující mozek (BWG, HEMI SYNC) + něco co přímo souvisí s tématikou daného ritu. Praktický příklad. Chceme pokecat s Cthulhu … Lovecraft a … všechny dostupné informace nám říkají že toho chapadlatého fešáka lze kontaktovat skrze sen … Al Azíf říká že předtím musíte do vosku vyrýt destičku … a tu pak hodit do moře … chtělo by se vám po hodině urputného zápolení s rozžhavenou jehlou a popálenými prsty to dílo frcnout do moře? Nebylo by lepší sestavit si na počítači koláž zvuků moře šumění vln narážení vln do pobřeží … vítr jež fouká po mrazivém pobřeží … podkreslené inkantacemi v cthuvianu. Visualní stránka by byla obrazy moře a subliminálně(podprahově) tabule Rlyehu vyobrazení Cthulhu a další s tím spojené záležitosti. Usadíte li se v hodině noci nejčernější a začnete meditovat před blikající obrazovkou … garantuji vám že dosáhnete možná i lepšího výsledku než kdyby jste jeli na návštěvu přímořského státu hodit kus vosku do rozbouřených vln.

aktualizace: Ukázka toho jak to může vypadat (upozornění může způsobit akutlní bolesti hlavy, nevolnost, a neplánované setkání s Cthulhu) Až po té co video shlédnete přečtěte doplňující info k němu.

Výhradně o magii Lovecraftovské se toho napsalo po hříchu málo, v češtině máme jisté fragmenty vynikající Karikovi Zony Stínu, které bych uvítal aby mi byly konečně navráceny. Kde ale čerpat inspiraci krom práce mistra Lovecrafta? Tohle už bude finální hřeb do mé příčetnosti odpověď je v deskových hrách … eehmmm jo … Chaosium Inc. Mega korporace zabývající se hlavně deskovkami na motivy HPL je nepřeberná studnice. Protože svět HPL je jistý bussnis vyšla celá řada encyklopedii bychlí, ucelený přehled Cthulhu myth, a dokonce i bestiáře opatřené krásnými ilustracemi, komperacemi velikosti a základními fakty o té a té hroudě slizu. To nám dává do rukou potřebný kotel doplňujících informací potřebný pro kvalitní dreamworking. A komu vadí že vlastně použijeme zdroje určené pro alternativní Dungeons and Dragons (Dračí doupě).

Jak jsem napsal ve svém minulém článku o Lovecraftově světě. DreamLand je místo ležící v snové realitě. Jistě je možno manifestovat stvoření z DreamLandu do našeho světa, ale snažší než táhnout horu k Mohamedovi je aby Mohamed k hoře došel hezky po svých. Další co je nutné mít na paměti je skutečnost, že entity obývající DreamLand jsou do našeho světa zatáhnuty nejspíše proti své vůli, což může mnoho jinak mírumilovných obyvatel DreamLandu dost nasrat. Jak by se vám líbilo kdyby vás nějaký idiot přitáhl z vašeho paláce v Celephais do zaplivaného pokoje u něj doma? V DreamLandu jako všude jinde jsou tvorové dobří a tvorové zlí a tvorové kterým jste u řiti. Z Lovecraftových povídek můžeme snadno usoudit, že v našem světě nepřátelská stvoření jsou naprosto vlídná a pohostinná v jejich habitatu. V DreamLandu též existují náboženství, města, hiearchie a obyvatelé s jejich vlastními příběhy, doporučuji důkladně prostudovat všechny prameny týkající se DreamLandu, aby ste prostě neudělali něco co vás bude stát zběsilý úprk přes planinu Leng. Skautské heslo Vždy připraven má něco do sebe.

Existují okultní společenství, která DreamLand zkoumají a objevují jeho taje. Momentálně vám nemohu dát zaručený návod na vstup do DreamLandu, neboť i já stále hledám Stříbrný klíč který mne otevře dveře na dobro a já při zavření očí a meditaci budu stát v lese a chlastat se Zoogy jejich džus.

Praktická ukázka: To co nyní máte možnost shlédnout na youtube je ukázka toho jak se může upírat moderní okultismus. V příkladu bylo použito mnoho metod jak stimulovat mozek a jak dosáhnout na do podvědomí. Omluvte špatnou kvalitu videa, která snižuje celkový efekt, ale na youtube to prostě jinak nejde. Vše použité ve videu není bezúčelné. Visualní složka … tedy obraz moře, dynamicky měnící barevné tony, je zvolen z naprosto jasného důvodu, Rlyeh leží v moři … Cthulhu je napůl chobotnice … co chcete víc... dynamika barev je použita, protože obraz ač statický není by byl strnulý, díky změně barev dotváříme spráný efekt na psýché. Do obrazu jsou zakomponované pseudosubliminální prvky,,, pseudo protože formát 3gp neumí víc než 12,7 obrázků za vteřinu, podprahovost tedy není moc možná protože tuším že aby obraz byl podprahový musí jet aspoň na 120 fps a 0,3 sekundy zobrazení. Zobrazeny jsou sigilie z Al Azíf + vypodobnění Cthulhu text v cthuvianu a i text v češtině v hroznym fontu … ale omluvte mne … tří hodinové působení při vytváření této kompozice mě přivodilo velice nepříjemný stav hraničící s mořskou nemocí. Tím se dostáváme ke složce auditivní. Zvuková stopa se skládá s tří nezávislých na sobě elementů. První stopa patří originálnímu videu a je zde slyšet mořský příboj, protože pro nás toto je jen dokreslující element hlasitost jsem snížil zhruba o 35%, druhá zvuková stopa je BWG. To je ta část která působí přímo na vaše mozkové vlny a nakonec inkantace … jsou použity z Dark Corners of the Earth a upraveny tak aby se střídaly levý a pravá zvukový kanál tak aby z toho byl šílený bordel. V youtube i to pozbývá platnost protože kompresse devalvuje účinek. Upozorňuji že dlouhodobé vystavení působení tohoto mixu vám přivodí opravdu hnusnou nevolnost, tedy doporučuji pracovat co nejdéle pouze s obrazem a až pak odmutovat zvuk. Co by se dalo ještě udělat jinak? Bylo by možno vše pojmout ještě víc umělecky a stvořit něco jako je intro ke Koubič Vision ale zaměřené cíleně na náš okultní cíl. Bylo by možno použít 3D sigilii či ASCI … cest je mnoho a způsobů též … Potíž je že pokud děláte takovou věc tak jí děláte pro všechny jen ne pro sebe, protože subliminální podtext a defakto všechno už v hlavě máte protože jste to sami stvořili.

 

ForumKontakt
spodnilista