Lucid Dreaming

news

NecronomiconRecenzeArtHDPOdkazymapa Koubič Sytes

Necronomicon rozcestník

 

Lucid Dreaming adsaf

Máme tu mega článek odlišný od těh co tu byly doposud. Já a Detach fušujeme do Lucid Dreaming co se známe... důvod proč sme se začali bavit je ukryt právě zde. Máme toho za sebou hooodně a proto tento článek bude subjektivním posouzením tohoto fenoménu z dvou stran. Mé a Detachovi. Zajistí se tím nemonotonost projevu a rozšířený znalosti, neboť víc hlav víc ví to zaprvé a zadruhé naše paměť má občas díry Grand Kaňonu a tímto se ty díry tak trochu zmenší na lehčí průrvy.

 

 1. Co je to lucidní sen?

Detachův pohled

Lucidní sen (dále jen „LD“) je na první pohled obyčejná a primitivní věc, nezasluhující naší pozornost. Slovo „lucidní“ znamená v překladu jasný nebo-li průzračný. To značí, že LD je takový sen, ve kterém si snící uvědomuje, že sní.
Mnoho lidí takový sen už prožilo – jednoduše jste si uvědomili, že tohle nemůže být realita, že tady něco nehraje a bum – najednou víte, že to je jen sen. Ale třeba s tím nic neděláte a sníte dál. Chyba! Sice jste prožili LD (i když asi ne úplně dokonalý – viz. dále), ale nevyužili jste naplno jeho potenciál.
Ptáte se, co už jen můžete proboha dělat ve snu? Dámy a pánové, úplně všechno. A když píšu všechno, myslím tím všechno. Navíc, protože ve skutečném LD máte k dispozici 100% všechny smysly včetně čichu, navíc v dokonalejší formě než v samotné realitě (kdo nezažil nemůže pochopit, kdo zažil ví), zažíváte jakousi virtuální realitu – zadarmo.
No kromě různých hovadin a srandy slouží LD i k zajímavějším účelům, kterým se taky budeme věnovat – je to brána k astrálnímu cestování, možnost jak se zbavit fobie a taky možnost vyzkoušet si tzv. shared dream (sdílený sen), tzn. sdílet sen s jinou osobou.
O tomhle všem se budu snažit co nejlépe napsat a trochu utřídit mé sesbírané vědomosti.

Koubičův pohled

Nemám skoro co bych dodal. Tak jak jinak když Detach sepsal všechno podstatný tak jen doplnim pár věcí. LD neslouží jen jako brána k AC, ale obecně jako brána k okultním praktikám. V vnějším světě, nebo jak to chcete nazývat je celá infrastruktura, systém svět. Je to tím, že se tam otiskne každá myšlenka a ta zformuje tento svět. Proč ? dalo by se uvažovat o kolektivním vědomí, které nás spojuje a mi se pak napojujeme na tuto matrici informací. Vsadím se, že kvantová fyzika toto bezmezně podporuje.  Co tedy dělat krom shared dreams, odbourávání stupidních fobii, zvedání sebevědomí… či jak já rád praktikuji masakrování nebohých zombíků motorovou pilou a povídání si s Cthulhu. No dá se tam stvořit vlastní svět, který opravdu bude existovat a opravdu bude moct interaktovat, ale na to bacha.

 1. Historie a výzkum

Will be soon … maybe

 1. Metody

Detachův pohled
Metod, jak dosáhnout LD je nespočetně mnoho. Každému jedinci vyhovuje víc jiná metoda, také se dají kombinovat nebo vymýšlet vlastní. Dobrá zpráva je, že na zkoušení máte každou noc J.
Během historie výzkumu LD, hlavně zásluhou jistého pana Stephena LaBerga, který se touto oblastí zaobíral profesionálně, se však přišlo na několik účinných metod, které Vám chci tady trochu přiblížit. Na závěr přidám taky jednu vlastní metodu a několik rad.
Jak už jsem říkal – uvedené metody můžete kombinovat, je však dobré stále zkoušet a zkoušet, nezapomínejte, že jako každá oblast okultismu (i když LD pod okultismus nespadá), i tady musíte mít pevnou vůli, koncentraci a taky imaginaci.

MILD (Mnemonic Induced Lucid Dream)
Tato technika stojí na Vaší schopnosti vizualizace a hlavně vůle, avšak je velice jednoduchá a podle mého soudu efektivní.
Až se vzbudíte ze sna, snažte se ho co nejvíc zapamatovat. Snažte se pomalu usnout, ovšem s cílem vrátit se do právě přerušeného snu – to dosáhnete nejlíp právě vizualizováním nějaké snové scény. Jakmile budete postupně upadat do spánku a neztratíte koncentraci, měli by jste se „vzbudit“ ve Vašem snu – bdělí.

WILD (Wake Induced Lucid Dream)
Zatímco u MILD musíte mít dobrou vizualizaci a úspěšnost nemusí být vždy zaručena, ani když se ji naučíte dokonale; jestliže zvládnete WILD, máte vyhráno. Problém – potřebujete sakra pevnou vůli a koncentraci.
O co jde...Musíte „vzklouznout“ z bdělého stavu přímo do snu. V podstatě se jedná o metodu podobnou na astrální cestování. Ti chytřejší asi už pochopili potíž – jestliže chcete vejít do snu, musíte usnout. Jenže jestli máte být v tom snu bdělí, usnout nemůžete. A jak to skloubit? Bingo! Vaše tělo musí spát, zatímco Vaše mysl musí zůstat kompletně bdělá. Toho dosáhnete třeba tak, že budete ležet, počítat od 1 do 300, pak opakovat atd. atd. Proto ta pevná vůle ehm...Můžete taky použít různá relaxační cvičení, možností je nekonečno, cílem však pořád je nějak zaměstnat svůj mozek, abyste neusnuli úplně, ale jen Vaše tělo, to by bylo trošku víte kde...
Tomuto stavu se říká taky trans nebo odborněji spánková paralýza. Projevuje se kompletním ochrnutím celého těla, změněným vnímáním okolního světa a většinou taky „halucinacemi“ (viz. dále).
Ovšem tento stav není lucidním snem. Naším cílem je přivodit si nějaké snové obrazy. Proto je vhodné taky zapojit imaginaci a představovat si různé místa, osoby; tyto obrazy následně přejdou do snu.
Faktem je, že je to jedna z nejtěžších metod, proto ji nedoporučuji začátečníkům. Ono se to takhle asi nezdá, ale udržet si pozornost při usínání je takřka nemožné.

WBTB (Way Back To Bed)
Všeobecně je tato technika uznávaná za nejefektivnější a nejlehčí. Její úspěšnost však z velké míry závisí na náhodě, no některé optimistické odhady mluví u určitých osobách až o 80% úspěšnosti.
Nastavte si budík na 4-6 hodin od doby, kdy jste šli spát. Až se vzbudíte, VSTAŇTE a dělejte 20-60 minut cokoliv – nejlépe však něco, co se týka LD, např. čtení článků atd. Následně si znovu lehněte do postele a buď se pokuste o MILD / WILD nebo normálně usněte.
Měla by se mnohonásobně zvýšit pravděpodobnost, že se ocitnete v LD.

Nepřímé doplňkové metody
Test reality – během dne se několikrát (idealně min. 30-krát) zeptejte sami sebe, jestli je tohle sen, neodpovídejte však automaticky, ale skutečně o tom přemýšlejte, rozhlédněte se po okolí, podívejte se na své ruce (údajně nejučinnější způsob jak ve snu zjistit, jestli sníte) nebo zkontrolujte čas na hodinkách, otočte se a pak se znovu podívejte, jestli se čas změnil; jestli tohle budete dělat dostatečně často, zvyknete si na to a budete to dělat i ve snech, kde zjistíte, že sníte

Bdělost – naučte se být během dne bdělí, vnímejte všechny detaily kolem Vás všemi smysly, nonstop; ze začátku je to velmi těžké a budete na to zapomínat, později Vám to výrazně zlepší paměť, koncentraci a navíc budete mít větší šanci na LD

Elektronická zařízení – na trhu je jich hned několik, no doporučuju vyzkoušet třeba BrainWave Generator (www.bwgen.com), kde najdete bližší informace (v angličtině)

Tipy a rady
Během studie a experimentů s LD jsem přišel na několik věcí, které sice už možná byly zveřejněny, no rád bych je zdůraznil, protože mě osobně hodně pomohly:

 1. Při uvolňování (technika WILD) začnete vnímat různé běžné detaily, které Vás ale při tomto procesu vyrušují. Jedná se hlavně o tvorbu slin a nutnost je přehltat, nutnost poškrábat se či pohnout, může nastat taky pocit špatného dýchání atd. Při efektivním uvolnění by jste neměli však podlehnout těmto vjemům a pokračovat bez jakéhokoliv pohybu. Pro potlačení tvorby slin je účinné umístit jazyk na horní patro. U ostatních potíží závisí hodně na Vaší pevné vůli, většinou taky platí, že čím jste zkušenější a trénovanější, tím se tyto problémy vyskytují pořád méně a méně až nakonec zmizí.
 2. Tipy pro uvolnění: na 5 vteřin natáhněte všechny končetiny a co nejvíc svalů v těle, pak uvolněte a opakujte 3-krát -> jedná se o účinný způsob, jak urychlit tento proces. Pak ležte a soustřeďte se výhradně na oblast tváře – taky by se mělo zrychlit uvolňování.
 3. Jestli se Vám pokusy o LD dlouhodobě nedaří (několik týdnů), zkuste si dát několikadenní pauzu. Někdy LD přijde paradoxně právě tehdy, když se o to snažíte nejméně.
 4. Naplánujte si, co chcete v LD dělat. Až se tam dostanete, nebudete radostí vědět, co si vybrat.
 5. Když se Vám podaří dosáhnout LD, neradujte se nějak výrazně -> lehce se stane, že se opět vzbudíte.

 

Koubičův pohled
No tak tady smekám nad Detachem přece jen moje teoretická základna nedosáhla takových rozměrů jako Detachova. Zapamatovat si tu záplavu vtipných zkratek je vážně nad moje síly.
Ohledně toho jak nejlépe dle mého názoru dojít Ldčka napíšu až o trochu níž. K tipům a radám bych měl však hodně hodně co říct.

 1. Chaotické míchání technik vede k totálnímu bordelu v hlavě. Ustanovte si pevný plán a neměňte techniky ze dne na den. Je naivita myslet si, že metoda vyjde hned na poprvé.
 2. Když už nějakou metodu začnete používat pište si výsledky, je to profesionálnější a tím že o tom přemýšlíte zvyšujete pravděpodobnost toho, že se to povede
 3. Říká se, že někdy je lepší méně vědět než více. V tomto případě je to myšleno tak, že je lepší znát jen minimum technik, než mít hlavu zahlcenou tisícem možností. Tady se však odborníci rozchází. Já radím čtěte o LD komunikujte o LD přemýšlejte o něm. Tím zvyšujete šanci.
 4. Jak řekl Detach pokud se vám nedaří dlouhodobě LD vykašlete se na čas na něj. Je to protože sugesce zapracuje a mozek jak víme je mrcha a tak vám prostě Ldčko přihraje.
 5. Když už se k tomu památnému okamžiku … WOW já sním dostanete. Nepropadejte panice a neslintejte blahem … vykopne vás to ze snu rychlostí střely. Chce to chladnou hlavu … klidně si v Ldčku zameditujte. Tímto jsem se udržel v luciditě hodně dlouhou dobu. Vzruchy jako přemíra štěstí či strachu vás připoutávají k hmotnému tělu.
 6. Když začínáte cítit své tělo tady i tam … tak je oheň na střeše dá se tomu zabránit jedním způsobem. Uklidněte se a přestaňte vnímat jednotlivosti a zaměřte se na celek tím se ukotvíte v lucidním snu.
 1. Když jste v LD

Detachův pohled
Když už se Vám podaří dostat se do LD, či už nějakou metodou nebo náhodně, poznáte to lehce. Především víte, že „jen“ sníte, taky však máte kontrolu nad Vaším tělem a kompletně celou snovou scénou – od prostředí po nejmenší detaily. A to nejdůležitější – všechno vidíte, slyšíte a cítíte naprosto jasně.
Nyní se Vám otvírá nespočetně mnoho možností, co dělat. Zkuste zvlétnout nebo udělat něco, co by jste v normálním životě nemohli.
Jestli se Vám sen ztrácí, dívejte se na své ruce nebo se točte kolem své osi. Nebo se zbavte svých fobií! Máte strach z výšek? Vylezte na nejvyšší budovu – je to jen sen a nic se Vám nestane! Uvidíte, že to není taková hrůza a postupně se přestanete bát i v reálu. A pokud jste pomstichtiví, tak ukažte těm příšerám, co Vás každou noc pronásledují ve snech, kdo je tady pánem.

Jsou tady však i jiné způsoby, jak využít LD. Způsoby značně tajemné, záhadné a dosud nevysvětlitelné vědou.

Astrální cestování (OOBE, AC)
Téma ještě mnohonásobně rozsáhlejší než samotné LD...Ve zkratce je astrální cestování výstup vlastní duše z fyzického těla do astrální roviny. Zaobírat se tím na takhle malém prostoru nemá význam, no LD je jeden z nejlepších způsobů, jak AC dosáhnout.
Metody jsou však různé. Cílem je dosáhnout pocitu, že se vznášíte a pak to je opět spíše o náhodě, jestli Vás to vykopne ven z těla. Můžete vyzkoušet třeba zvlétnout tak vysoko jak jen to jde a cítit jak se vznášíte ven z těla – v podstatě ty samé metody, jak se uvádějí na AC, akorát přeneseno do snu.
Tak mě napadá – CowBitchi, co takhle někdy zpracovat AC do velkého tematu ? :D

Minulé životy
A helemese, už se dostáváme k těm kontroverznéjším tematům :D (btw kontroluje mi někdo češtinu? já to řádně zkoním...btw2 sakra serioznost je zase fuč :D)...ehm...
Jistě všichni víte, co jsou to minulé životy. Jestli ne, asi jste měli až moc materialistickou výchovu, máte můj soucit a proto Vám to ve zkratce vysvětlím – minulý život je ten, který jste žili před tímhletím životem. Překvapení, co? J A taky jistě víte, že existují, pro mnohé pochybné, metody, jak vidět určité záblesky z minulého života. Jedním z nich je taky LD, i když nechám na Vašem soudu, jestli je zrovna sen, ve kterém Vám může mozek vygenerovat cokoliv, zrovna nejdůvěryhodnější, dozajista je to však zajímavé.
Taky upozorňuji, že setkání s Vašim minulým životem může zanechat psychické následky a proto doporučuju pořádně přemyslet...
Technik jak toho dosáhnout v LD je imho mnoho, opět založeno na imaginaci a kreativitě. Třeba si vytvořte ve snu dveře a vsugerujte si, že tohle jsou dveře do Vašeho minulého života, pak nima projděte...Experimentujte sakra! (e? proč řvu? to bude těma Dimmu...)

Sdílený sen (shared dream)
Opět na delší diskusi – jde s někým sdílet svůj nebo jeho sen? Jde se setkat ve snu třeba na tisíce kilometrů? Vedou se obsáhlé diskuse, debaty – no proč to nevyzkoušet?
Způsob je opět jednoduchý – imaginujte dveře do cizího snu a tam danou osobu vyhledejte. Je však možné, že si někdo z Vás nebo i oba nebudete ráno tento sen pamatovat. Nebo Vám druhá osoba neuvěří, že sní.
Už vidím ty skeptické pohledy jako když koubičovi někdo řekne, že tu svou demenci jen hraje...Už jistou dobu však existují specializované weby (www.lucidcrossroads.co.uk), na kterých najdete podrobné návody, jak se dostat do tzv. lucidních měst. Místní návštěvníci tvrdí, že se na těchto místech setkávají a pak sdělují své zkušenosti na fóru.
Uvědomte si, že ani věda jako samotná nepopírá uvedené jevy. Nemůžeme si být prostě jistí, že sny vznikají výlučně v naší hlavě nebo že nejsme jen jakýsi přijímač jako televize. Klíčem by mohla být kvantová fyzika, která by v budoucnosti jevy jako sdílené sny mohla dokázat – už nyní víme, že třeba 1 částice může být v ten samý čas na 2 různých místech, pričemž změna částice na 1 místě se projeví aj na její „druhé“ části. Co když na podobném nebo zcela tom samém principu funguje nejen shared dream, ale taky telepatie a další dosud paranormální jevy?

Setkání s bytostmi
Do svého LDčka můžete zavolat teoreticky jakoukoliv bytost. Nejčastěji to bývá, tedy především u začátečníků, duchovní průvodce nebo-li anděl strážný když chcete.
Opět je polemika, jestli si třeba danou postavu jen nevizualizujete, vše závisí od úhla pohledu. Každopádně, pokud by to aj nebyl skutečný anděl, je to pořád Vaše podvědomí, které se stará o sny a s kterým si „popovídáte“, tudíž máte zaručenu kvalitní terapii autohypnózou a zdarma.
Další kategorii jsou, samozřejmě, ostatní bytosti. Tady však už vše nechávám na Vaší zodpovědnosti, víře a Bůhvíčeho ještě, protože experimentovat s tímhle je jak hrát vybíjenou na laně zavěšeném mezi nejvyššími patry mrakodrapu.
Zavolání bytosti závisí od schopností Vaší vůle – v podstatě stačí volat v duchu nebo slovně danou bytost, prosit ji, případně imaginovat. Opět to nechávám na Vaší kreativitě – opět zdůrazňuji, že ve snech můžete tvořit a dělat cokoliv.

Léčení
Může se zdát, že je to další kontroverzní oblast, no není tomu tak. Účinky imaginace a hypnózy jsou ověřeny dávno i vědecky. Opět je potřeba ale experimentovat...

Transcendence
„Zážitek lucidního snu jasně demonstruje úžasný fakt, že svět který vidíme je pouze konstrukcí našich myšlenek. Tento koncept, tak zarážející viděný v bdělém stavu, je základním kamenem spirituálních učení. To nás tlačí podívat se za denní zkušenost a ptát se, "Pokud toto není realita, co je to?" Lucidní snění díky takto spoře oděné pravdě, kterou mnozí hledají mnoho životů, často spustí zájem o spiritualitu u lidí kteří se zajímali o lucidní snění z mnohem pozemštějších důvodů.“ (zdroj: www.dusecz.com)

Koubičův pohled
Wow Detachu ty jedeš. Na Astrál a ostatní serepetičky bych asi vyčlenil samostatnej článek. Demenci si držel na uzdě celkem dlouho brachu, ale nakonec tě dostala muhehe… konec rozmluvy s Detachem a vrhnem na doplňující informace a poznatky. Pan Ditechi tady rozebírá jak úžasné a blahodárné je mít Lucidní snění a jak úžasný pocit to je když máte neomezenou moc. Já zase budu ta černá strana co vám ukáže i druhou stranu mince. Tam venku jako i tady nejsou jen hodní hoši ale i ti zlí. Když se s nimi dostanete do konfrontece tak to přinejmenším bude hodně nepříjemný. Ditechi tady píše, že máte sen pod kontrolou. Ne když ho řídí oni. I v luciditě lze zažít noční můry milí zlatí. Tuplem když jako řádní trotli evokujete ve snu nějaký démonický síly. Proto si zlepšete sebekontrolu protože pokud na tom jste jako já tak poslat na sebe zástupy bestii je hračka, ale odehnat je to už je horší. Tím jsem tak lehce nakousl, že přez Ldčko lze velice efektivně plnit všechny okultní operace, invokace, evokace, tvoření elementálů, nabíjení, komunikace s inteligencemi ad ecetera. Taky je celkem fajn udělat si chrám. Tam provádět všechny operace a jednoduše měnit výzdobu a všechno z pohodlí vlastní hlavy. Upřímně víte jaká je fuška postavit 8 patrový zikkurat ? Tady stačí jen pomyslet a BUM máte svatyni. Ještě bych se chtěl zmínit o potenciálu sdílených snů. Jak už jsem řekl hore… vnější svět má vlastní infrastrukturu a všechno… jsou tam i silně nabitá energetická místa, dokonce i města například Kadath kde si můžete dát zoogský džus.

 1. Jak to funguje a jak je to možné?

Koubičův pohled
Jak to funguje ? Jak funguje LD ? Jisté svoje hypotézy jsem uvedl již o … hooodně řádek výš. Ale to bylo spíše k otázce sdíleného snění. Takže proč funguje LD? Spojte si sugesci s technikami a defakto autohypnozou a máte zaručený mix. Mozek reaguje na podměty a protože mu naprogramujete, až budu spát a stane se něco zvláštního tak mě probudíš … ale jen mysl ne tělo. Mozek zareaguje a provede příkaz. To že se tak neděje den co den je protože máte špatnou vůli jste nezkušení a prostě neumíte se ovládat. Ale hlavní je věřit. Víra podpoří sugesci neuvěřitelným způsobem. Dle mého mozek zareaguje i chemickou reakcí a změnou vlnových délek. Při prozření ( Aha já sem ve snu) dochází k specifickým jevům, které značí, že se něco děje nejen z mozkem ale i nervovou soustavou. Vlastně jste ve stavu pseudotransu možná transu. Tělo spí mysl je bdělá. Rozdíl tedy je oproti klasickému pádu do transu v tom, že předtím jdete spát a do transu se probouzíte ze spánku, nekloužete řízeně a cíleně do transu z meditace. Ještě poslední myšlenka na závěr. Toto mne napadlo už dávno a dává to smysl. Když jsem se pokoušel o astralní cestování. Proč se to vlastně vede ? Podle mne je odpověď, nebo asi část odpovědi v tom, že zablokováním těla dosáhneme vyššího výkonu mozku pro danou věc, prostě a jednoduše zkoncentrujeme více mozkové kapacity do daného úkonu.

 1. Jak na to ?

Koubičův pohled
Na tohle jste se dozajista všichni těšili, praktický návod jak na LD. Teorii jsme si přelouskali je čas na praxi. Tohle je mnou vyvinutá metoda, která funguje když se praktikuje opravdu do puntíku. Je to však napsané mě na tělo tak mě nekamenujte když vám to nevyjde. Je to starší návod, který jsem psal už dávno předávno mluví z něj roky  praxe.

Takže dle mne je výborná kombinace Testování reality. Bdělé pozornosti, Metody zaspávání, Metoda stávání dříve než obvykle, aktivního studia LD. A jedna z nejdůležitějších věcí snový deník.

Testování reality ... nejlépe si udělat situaci kdy pokaždé budeme testovat realitu například se doporučuje podívat se na své ruce
a říct si Je tohle sen ?

Bdělá pozornost... Musíte být bdělí. Pokud budete bdělí za dne je velká šance že se bdělost přenese do snu a booom máte LD.
Co je bdělost ? Bdělost je stav kdy vědomě děláte vše a uvědomujete si vše kolem sebe ... tedy když jdete po chodbě vnímáte
jak vaše nohy kladete na zem jak kolem vás míjejí předměty váš dech prostě všechno.

Metoda zaspávání ... než jdete spát snažte se dojít do fáze kdy se už derou sny odborně se to nazývá hypnagogic. Něc jako vize
jak zvukové tak vizualní halužky. přitom se soustřeďte na dinamizované přání mít LD.

Metoda brzkého stávání... velmi mocná zbraň nepamatuji se že bych bez ní měl někdy LD. Probuďte se tak 2 hodiny před tím než vstáváte. Vstaňte projděte se
např cesta WC koupelna postel a myslete na LD. Pak znovu zalehněte a chrňte. Toto je jedna z nejduležitějších asi protože po probuzení je mozek jednoduší
naprogramovat.

Aktivní studium ... prostě o tom debatujte se známímy, čtěte stránky s metodami přemýšlejte o tom co v LD bude vyvádět těšte se na to ( což je asi bezpochyb)

Snový deník ... nepostradatelná záležitost bez snového deníku budete mít kulový a ne LD. Každé ráno si zapište svůj sen snažte se co nejpodrobněji vybavit si
všechny maličkosti a nesrovnalosti s realitou. Pomocí kixů v realitě se dá odhalit že jde o sen a začít Lucdní snění.

Když se dostanete do LD je to nepopsatelný zážitek. Pocítíte velký nával energie z místa páteře. Pokud se vám začne lucidyta strácet doporučuji
se pokusit pozornost směřovat na své snové tělo. Pokud se moc soustředíte na fyzické de lucidita do kopru a buď se vzbudíte, nebo stratíte kontrolu.

Detachova poznámka
Hypnagogic
Ehm ehm děkuju za slovo pane Koubiči...Uplně na závěr bych se rád zmínil o jednom specifickém fenoménu a to jest tzv. hypnagogic state.
Určitě znáte ten stav, kdy usínáte...najednou máte jakoby sen, třeba jdete po schodech, po kterých uklouznete a bum – celé Vaše tělo se mykne a vy se vzbudíte.
Řeknete si – byl to sen. Chyba lávky – právě jste prožili hypnagogic images.
Jedná se o jakousi fázi mezi bděním a sněním, kdy vidíte různé obrázky nebo polosny a slyšíte různé zvuky. Většinou jsou tyhle zvuky velmi vzdálené a pocházejí od ženy, uvádí se, že jsou nesrozumitelné, no zažil jsem aj souvislé věty.
Tento hypnagogický stav je jakousi předzvěstí transu, opět zde máme polemiku, jestli tyto vjemy produkuje náš mozek, což by bylo logické, pak však nastává otázka, co znamenají zvuky, které třeba prosí o pomoc, řeknou Vám nějakou informaci či ukáží záblesk budoucnosti.
Co však jasné je, že se dá perfektně využít na dosáhnutí LD tak, že si hypnagogický stav navodíte sami. Postup je jednoduchý – při usínání imaginujte nějakou scénu, film, cokoliv...postupně se dostanete do hypnagogic a když se Vám nepovede LD, tak si aspoň navodíte sami sen na jakoukoliv tému budete chtít.

 

faktická poznámka při psaní tohoto veledíla jsme se oba nasrali na sebe vzájemně neboť Detach pojmul toto velmi suše a náživně tedy já to musel nějak oživit a to bolelo. A tedy jseště jedna věc ... úprava se Detachovi nelíbí tak vzkážu toto kdo tady vustudoval grafickou školu ekle ?

 

 

ForumKontakt
spodnilista