Lovci záhad mají v poslední dekádě novou formu zábavy. S lupou v jedné ruce a myší v druhé prohledávají každý snímek z NASA a hledají něco, co by konspiračním teoretikům vehnalo vítr do plachet. Většinou jde o hru světla a stínu, nebo prachobyčejné šutry. Ale občas to zaujme i mě.
Novou senzací je momentka z Marsu pod označením 0710MR0030150070402501E01_DXXX, která se objevila na stránkách NASA. Na první pohled se na ní nic moc neděje, prostě typická skála na Rudé planetě. Jenže po hlubším sledování vás upoutá podivný útvar ve skále, který má jinou barvu a vypadá zatraceně divně.
Záhodologové se chopily svých Photoshopů a začali s fotkou dělat hotové psí kusy. Výsledkem je toto:
Podivný svinutý kraboštír přicuclý na šutru. Dost připomíná indiánské motivy. Rozhodl jsem se, že si taky užiju trochu té Photoshopové magie a snímek prohnal různými editačními nástroji, které měly obraz vytáhnout, ať jsem dělal, co jsem dělal, takto detailního kraboštíra jsem prostě nezískal, zdrojová fotka od NASA je příliš malá, přitom je označená jako RAW.
Došel jsem k závěru, že Kraboštír je víc domalovaný, než „dovytažený“. Tak to je bohužel s velkou částí takzvaných konspiračních fotografií. Nezvratné důkazy jsou často pouhou bujnou představivostí. Tady doděláme nějakou kudrlinku a tady chapadlo a hle, Facehugger je na světě, tedy na Marsu.
Schválně se pořádně podívejte na neupravenou fotku přímo od NASA. I bez Photoshopování jde o velice zajímavý útvar. Pokud se někomu podaří sehnat kvalitnější, větší fotografii, pak bude záhada rozluštěna. Nepochybuji, že najdeme život mimo Zemi. Nedivil bych se ani nálezu na Marsu. Dokonce i Pluto se vyšvihlo na kandidáta, ale asi to nebude tak bouřlivý organismus, jako kraboštír.
© Koubič Šíření jakýchkoliv materiálů z těchto stránek je možné pouze po osobním souhlasu autora.